رفتن به بالا
  • Sunday - 21 August 2016 - 09:56
  • کد خبر : ۴۱۹۷۵
13940525000688_PhotoA (1)

لینک کوتاه:
مدیر‌کل تامین اجتماعی کرمان:

41 ‌هزار کارگاه زیر پوشش تامین اجتماعی کرمان هستند

مدیر‌کل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه بخش صنعت و معدن بیشترین تعداد بیمه شدگانش تامین اجتماعی را در استان کرمان دارد، گفت: 41 ‌هزار کارگاه زیرپوشش تامین اجتماعی کرمان هستند.  به گزارش هزار نیوز ؛ علی حسینی در گفت‌وگویی با گرامیداشت هفته دولت در مورد فعالیت‌های سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: سازمان تامین […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیر‌کل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه بخش صنعت و معدن بیشترین تعداد بیمه شدگانش تامین اجتماعی را در استان کرمان دارد، گفت: 41 ‌هزار کارگاه زیرپوشش تامین اجتماعی کرمان هستند.

 به گزارش هزار نیوز ؛ علی حسینی در گفت‌وگویی با گرامیداشت هفته دولت در مورد فعالیت‌های سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه‌ای کشور در حال حاضر بیش از 50 درصد ‌جمعیت کشور را زیرپوشش خود دارد.

وی بیان داشت: تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان عمومی غیردولتی است که تمام منابع و درآمدهای خود را از محل حق بیمه‌ها از شرکای اجتماعی خود بدون استفاده از بودجه عمومی دولت دریافت می‌کند.

حسینی در مورد مصارف سازمان افزود: سازمان تامین اجتماعی در سطح کشور ماهانه 4 هزار و 500 میلیارد تومان هزینه‌ در بخش بیمه‌ای و درمان دارد.

وی ادامه داد: تامین اجتماعی در برنامه‌های خود توسعه، تعمیم و گسترش و پوشش انواع بیمه‌های اجتماعی را دارد و توانسته در دولت یازدهم در مسیر اصلی خدمتگزاری خود قرار گیرد و به ماموریت اصلی خود یعنی خدمت به موقع‌، حمایت و صیانت از نیروی کار و کمک به توسعه اقتصادی بپردازد.

حسینی عنوان کرد: با چهار راهبرد اصلی ‌قانونگرایی‌، برنامه محوری‌، پاسخگویی و برنامه‌محوری این سازمان توانسته‌ایم بدون هیچ تاخیری تجهیز منابع انجام و ‌به موقع نسبت به تعهدات سنگین خود در قبال جامعه هدف به ویژه مستمری بگیران و بازنشستگان اقدام کنیم.

اجرای مهندسی مجدد در ساختار تامین اجتماعی

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: امروزه دنیا شاهد تغییرات سریع علوم، ورود تکنولوژی جدید به ویژه در حوزه فناوری و اطلاعات، تنوع محصولات و خدمات است که ‌سازمان تامین اجتماعی نیز از این مقوله جدا نبوده است.

وی افزود: به وجود آمدن تکنولوژی‌ها و فناوری‌های جدید در عصر کنونی سبب شده که ارائه خدمات سنتی از دور خارج شوند و کارایی خود را از دست بدهند و از طرف دیگر شرکای اجتماعی سازمان امروزه به دنبال خدمات مناسب‌تر با اتلاف زمان کمتر هستند.

حسینی تصریح کرد: برای مقابله با این چالش‌ها و تغییرات، سازمان در راستای همگام شدن با عصر تکنولوژی اقدام به مهندسی مجدد در ساختار خود کرده است، به طوری که گستره این تغییرات در سال‌های اخیر و همگام با برنامه پنجم توسعه کشور و رسیدن به چشم انداز تامین اجتماعی در افق 1404 ‌به تغییر، تبیین و تعریف جدیدی از چشم انداز سازمان رسیده است.‌

وی اظهار داشت: کرمان با دارا بودن وسعتی حدود 183 هزار کیلومتر مربع و 11 درصد از کل خاک کشور، 10 درصد جمعیت شاغل کشور را دارد که 25 درصد آن در بخش کشاورزی، 25 درصد در بخش خدمات حمل و نقل و تعمیرات و حدود 50 درصد در بخش معدن و صنعت مشغول به کار هستند.

حسینی افزود: تعداد 290 هزار نفر بیمه شده اصلی در کرمان در 41 هزار کارگاه فعالیت دارند که 980 کارگاه بیش از 50 نفر بیمه شده، 3 هزار و 600 کارگاه بین 10 تا 50 نفر بیمه شده را در خود جای داده است.

بخش صنعت و معدن بیشترین بیمه شدگانش تامین اجتماعی را دارد

وی خاطرنشان کرد: کرمان، استانی است که نیرو و بیمه شدگانش بیشتر در بخش صنعت و معدن شاغل هستند و دارای 130 هزار نفر بیمه شده خاص است که زیر پوشش انواع بیمه‌های سازمان قرار دارند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: تامین اجتماعی در استان کرمان بیش از یک میلیون و 400 نفر از جمعیت استان را زیر پوشش خود قرار داده است.

حسینی بیان داشت: در حال حاضر 290 هزار نفر بیمه شده اصلی در کارگاه‌های مشمول تامین اجتماعی مشغول به کار هستند، همچنین 130 هزار نفر بیمه شده خاص داریم که با عنوان بیمه شدگان حرف و مشاغل آزاد، اختیاری، قالیباف‌، پته دوز‌، کارگران ساختمانی‌، باربر، رانندگان، خادمان مساجد و … همگی به نوعی زیر پوشش این سازمان هستند.

وی با اشاره به قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون نظام جامع رفاه اجتماعی افزود: سازمان‌های دارای تصدیگری مکلف به برون سپاری 20 درصد از خدمات خود هستند و تامین اجتماعی نیز به عنوان یک الزام قانونی خود را مکلف به آن می‌داند.

حسینی در مورد خدمات مطلوب‌تر و در دسترس بودن این خدمات به راه‌اندازی کارگزاری‌های تامین اجتماعی اشاره کرد و هدف از تاسیس کارگزاری‌ها را تسریع امور بیمه شدگان و کارفرمایان، افزایش رضایتمندی در بین مخاطبان و جلوگیری از گسترش واحدهای اجرایی عنوان کرد.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده سه مجوز کارگزاری در سطح استان صادر شده که دو مجوز مربوط به محدوده شعب یک و سه شهر کرمان و یک مجوز برای محدوده شعبه زرند است.

حسینی بیان داشت: با راه‌اندازی این واحدها، تعداد کارگزاری‌های سطح استان به هشت واحد در سطح استان می‌رسد که در حال حاضر کارگزاری شعب یک و دو کرمان، سیرجان، رفسنجان، جیرفت فعالیت دارند.

وی در راستای دولت الکترونیک سازمان تامین اجتماعی ابراز داشت: این سازمان به منظور تسهیل و خدمات‌رسانی و عدم مراجعه بیمه شدگان و کارفرمایان، تمرکز‌زدایی و صرفه‌جویی در وقت کارفرما و بیمه شدگان اقدام به ارائه خدمات به صورت غیر‌حضوری نیز کرده است.

حسینی گفت: ارسال لیست به صورت اینترنتی و پرداخت اینترنتی ‌حق بیمه کارگران توسط کارفرما و پرداخت ‌اینترنتی حق بیمه مشاغل آزاد، اختیاری، رانندگان، کارگران ساختمانی و‌ قالیبافان میتوان اشاره کرد.

وی اظهار داشت: کارفرمایان می‌توانند بدون مراجعه به شعب سازمان با استفاده از شبکه‌های اینترنتی نسبت به ارسال لیست و پرداخت حق بیمه اقدام کنند و در این راستا با این اقدام مهم ماهانه حدود 50 هزار سفر درون شهری غیر ضرور جلوگیری می‌شود‌.

41 ‌هزار کارگاه زیر پوشش تامین اجتماعی کرمان هستند

حسینی کارگاه‌های زیر پوشش تامین اجتماعی در استان کرمان را بالغ بر 41 ‌هزار کارگاه فعال برشمرد و افزود: بیش از 92 درصد از کارفرمایان‌، لیست و حق بیمه کارگران و همچنین 50 درصد از بیمه شدگان خاص حق بیمه خود را به صورت غیر‌حضوری پرداخت می‌کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی کرمان از کارفرمایان درخواست کرد برای ارسال لیست بدون مراجعه به شعب این سازمان و یا کارگزاری‌ها‌ با دریافت رمز اینترنتی از سازمان از محل کار و سکونت نسبت به پرداخت لیست و حق بیمه خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: بیمه شدن و زیر پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفتن موجب می‌شود دغدغه کارگر در حین کار از بین برود و با آرامش خاصی در کارگاه کار کند و منشا خیر و خدمت بیشتری در محل کار خود باشد و افزایش تولید را به دنبال دارد.

پرداخت ماهانه 100 میلیارد تومان به مستمری‌بگیران کرمان

حسینی‌ با اشاره به اینکه بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران، مالکان اصلی سازمان تأمین اجتماعی هستند، اضافه کرد: محصول خدمات تامین اجتماعی منفعت اجتماعی است و منفعت اجتماعی رفاه اجتماعی را به دنبال دارد و‌ هر کجا رفاه اجتماعی باشد امنیت اجتماعی بیشتر است، در نتیجه در شهرهایی که پوشش بیمه‌ای بیشتر است از ضریب امنیتی و آرامش اجتماعی بیشتری برخوردار هستند.

وی در مورد مستمری بگیران گفت: 90 هزار مستمری‌بگیر در استان کرمان داریم که ماهانه 100 میلیارد تومان به بیمه شدگان و مستمری‌بگیران پرداخت می‌شود.

این مسؤول یادآور شد: 25 شعبه مستقل، 14 شعبه اقماری و پنج کارگزاری در استان کرمان خدمات تأمین اجتماعی را به مردم ارائه می‌دهند و شاهد 4.7 درصد رشد بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در استان کرمان طی سال گذشته هستیم.

حسینی‌‌ از انجام76  هزار مورد بازرسی از کارگاه‌ تأمین اجتماعی استان کرمان خبر داد و بیان داشت: در این بازرسی‌ها3  هزار و 600 کارگاه کشفی شناسایی شده که کارگران آن زیر پوشش نبوده‌اند و با این اقدام تعداد 7000 کارگر جدید و زیر پوشش سازمان قرار گرفته‌اند.

بخشودگی جرائم کارفرمایان تا 26 شهریور ماه

وی با اشاره به شعار امسال«اقتصاد مقاومتی‌، اقدام و عمل»‌ افزود: به دلایل مشکلات اقتصادی پرداخت حق بیمه توسط بعضی از کارگاه‌ها با مشکلاتی روبه‌رو شده است که سعی بر تعامل و همکاری با این نوع کارگاه‌ها داشتیم.

حسینی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی در اجرای آیین‌نامه اجرایی ماده 13 استفاده از حداکثر توان واحد‌های تولیدی که در هیات وزیران تصویب شده از تاریخ 27 خرداد ماه امسال قانون بخشودگی جرائم‌ ابلاغ و اطلاع‌رسانی صورت پذیرفته که تمام‌ کارفرمایان اعم از صنعتی‌، معدنی‌، تولیدی داری بدهی معوقه در تامین اجتماعی می‌توانند با پرداخت اصل حق بیمه حتی با 12 ماه به صورت تقسیط و از 100 درصد بخشودگی جرائم معاف شوند.

وی گفت: کارفرمایان می‌توانند تا تاریخ 26 شهریور ماه امسال به شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه و درخواست خود را ارائه دهند تا از این فرصت استفاده کنند.

بدهی 350 میلیارد تومانی کارفرمایان به تامین اجتماعی کرمان

حسینی اظهار داشت: در استان کرمان 350 میلیارد تومان بدهی معوقه کارفرمایان به سازمان تامین اجتماعی است که حدود 70 میلیارد تومان آن جرائم آن است که با استفاده از این طرح و مراجعه کارفرمایان این مبلغ به چرخه اقتصاد استان ‌بر ‌می‌گردد.

مدیر‌کل تامین اجتماعی استان کرمان در مورد صیانت از حقوق شهروندی، تکریم ارباب رجوع و دسترسی آسانتر مخاطبان سازمان به خدمات ارائه شده سازمان در یک سال گذشته به افتتاح شعب 3 کرمان‌، گلباف، شهداد، رابر، فهرج و شعبه اقماری یزدان‌آباد اشاره کرد.

وی افزود: با راه‌اندازی این شعب به صورت مستقل‌، مردم در محل سکونت خود می‌توانند بدون رفت و آمد غیر‌ضرور به شهر‌های همجوار از خدمات سازمان تامین اجتماعی بهرمند شوند.

حسینی در مورد صدور و تمدید دفترچه درمانی گفت: هر ماه حدود 100 هزار جلد دفترچه درمانی در استان کرمان تمدید‌، تعویض‌ و صادر می‌شود.

انتهای متن/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه