رفتن به بالا
  • Wednesday - 21 September 2016 - 08:03
  • کد خبر : ۴۲۶۵۸
img12311934

لینک کوتاه:

اولین اظهار نظر سخنگوی فارسی زبان وزارتخارجه آمریکا درباره ایران

سخنگوی جدید فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا که به تازگی کارش را آغاز کرده، می‌گوید که موضوع «نقض حقوق بشر در ایران» همچنان در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد. سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا در اولین اظهارنظر پس از تعیین شدن به این سمت گفته که این کشور همچنان موضوع نقض حقوق بشر […]

به گزارش هزار نیوز ؛

سخنگوی جدید فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا که به تازگی کارش را آغاز کرده، می‌گوید که موضوع «نقض حقوق بشر در ایران» همچنان در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا در اولین اظهارنظر پس از تعیین شدن به این سمت گفته که این کشور همچنان موضوع نقض حقوق بشر در ایران را در دستور کار خود دارد.

 

«سحر نوروز زاده» که سخنگوی جدید فارسی وزارت خارجه آمریکا شده، ضمن تاکید بر لزوم تداوم اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، از باقی بودن موضوع «نقض حقوق بشر در ایران» در دستور کار این وزارتخانه سخن گفته است.

 

این آمریکایی ایرانی‌تبار در یک مصاحبه با رسانه فارسی زبان ضد جمهوری اسلامی ایران گفته که علی رغم توافق هسته‌ای، وزارت خارجه و دولت آمریکا موضوع نقض حقوق بشر در ایران را همچنان پیگیر است.

 

او در پاسخ به سوال و ادعای مجری این رسانه معاند مبنی بر اینکه «آیا آمریکا فکر می‌کند که در اینده به مسائلی همچون سانسور اینترنت در ایران و نقض آزادی‌های مطبوعات در ایران بپردازد و آن را مطرح خواهد کرد؟».

 

سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا جواب داد: «بله ما همچنان به تلاش‌هایمان در این زمینه ادامه خواهیم داد. خوب ما هر سال یک گزارش درباره نقض حقوق بشر در ایران ارائه می‌دهیم و از کار گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد حقوق بشر ایران حمایت می‌کنیم».

وی گفت که آمریکا در حین مذاکرات و گفتگوهای هسته‌ای با ایران هم موضوع حقوق بشر را ادامه داده و پیگیر بوده و در آینده هم این موضوع ادامه خواهد یافت.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه