رفتن به بالا
  • Saturday - 3 September 2016 - 09:50
  • کد خبر : ۴۲۲۶۵
346786_787

لینک کوتاه:
مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی وزارت بهداشت:

بردسیر به عنوان پایلوت طرح سلامت روان به ازای هر 15 هزار نفر یک روانشناس دارد

مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی وزارت بهداشت گفت: قوچان، بردسیر و اسکو به عنوان شهرستانهای پایلوت در کشور در طرح سلامت روان به ازای هر 15 هزار نفر یک روانشناس دارند. به گزارش خبرنگار هزار نیوز ؛ احمد حاجبی مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی، روانی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی وزارت بهداشت گفت: قوچان، بردسیر و اسکو به عنوان شهرستانهای پایلوت در کشور در طرح سلامت روان به ازای هر 15 هزار نفر یک روانشناس دارند.

به گزارش خبرنگار هزار نیوز ؛ احمد حاجبی مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی، روانی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح سلامت روان شهرستان قوچان در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس آخرین پیمایش میزان شیوع اختلالات روانی در کشور بیش از 23 درصد است که 16 درصد این آمار مربوط به اختلالات افسردگی و اضطراب است.

دکتر احمد حاجبی افزود: با تامین خدمات مراقبتی مناسب برای مردم بخش زیادی از این آمار در طول پنج سال قابل کاهش است.

او گفت: ارتقا خدمات سلامت روان در سطح کشور نیازمند برپایی 16 هزار دستگاه تخت روانپزشکی است.

مدیرکل دفتر سلامت اجتماعی وزارت بهداشت افزود: هشت هزار و 140 تخت روانپزشکی از طریق بخش دولتی تاکنون در کشور ایجاد شده که هزار تخت آن پارسال به این تعداد افزوده شد.

حاجبی سرانه روانپزشک را در ایران به ازای هر 30 هزار نفر یک پزشک متخصص اعلام کرد و گفت: قوچان، بردسیر و اسکو به عنوان شهرستانهای پایلوت در کشور در طرح سلامت روان به ازای هر 15 هزار نفر یک روانشناس دارند.

او با تاکید بر نقش موثر رعایت حقوق شهروندی در کاهش شیوع اختلالات روانی افزود: ریشه 60 درصد اختلالات روانی نیز مرتبط با تجربیات دوران بارداری و کودکی است و اگر در دوران کودکی روند تکامل به خوبی طی شود این بیماریها نیز کم می شود.

انتهای متن/ه

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه