رفتن به بالا
  • Saturday - 17 September 2016 - 10:42
  • کد خبر : ۴۲۵۳۹
img04060947

لینک کوتاه:
:معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان

برگزاری جشن عید غدیر در ۵۲ امامزاده و بقعه متبرکه استان

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان :در صبح روز عید غدیر رأس ساعت ۱۰ در بقاع متبرکه نزدیک به ۵۰ دقیقه برنامه همراه با قرائت بخشی از خطبه غدیر و عقد اخوت و قرائت میثاق نامه ولایی خواهد بود. حجت الاسلام محمد رضا فاطمی به مناسبت دهه ولایت با […]

به گزارش هزار نیوز ؛

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان :در صبح روز عید غدیر رأس ساعت ۱۰ در بقاع متبرکه نزدیک به ۵۰ دقیقه برنامه همراه با قرائت بخشی از خطبه غدیر و عقد اخوت و قرائت میثاق نامه ولایی خواهد بود.

حجت الاسلام محمد رضا فاطمی به مناسبت دهه ولایت با بیان اینکه ما در زمینه غدیر کم کار کرده ایم و باید غدیر را به کشورهای دیگر بشناسانیم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر غدیر نباشد کربلایی درست نمی شود و تا غدیر نباشد بقیه احکام دین تببین نخواهد شد.

وی گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان در این راستا ویژه برنامه هایی دارد که بخشی از آن انجام شده و بخشی در حال انجام است و این به خاطر اهمیت عید غدیر است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان برنامه های اوقاف را بر پایه دو اصل مهم دانست و افزود: اجرای نیات واقفین و  تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است که اداره اوقاف سعی می کند در برنامه های فرهنگی خود این دو اصل را محور قرار دهد.

حجت الاسلام فاطمی هدف از اجرای برنامه های غدیر را معرفی شخصیت والای امیرالمؤمنین (ع) به عنوان الگوی حقیقی و عملی انسان کامل و معرفی و تعیین جایگاه امامت و ولایت فقیه به عنوان ادامه امامت معصومین (ع) برشمرد.

وی همچنین  فراهم نمودن بصیرت و افزایش تفکر ولایی و بینش سیاسی اقشار جامعه خصوصا جوانان به امامت علی (ع) و بحث ولایت فقیه را سومین هدف از اجرای برنامه ها دانست و بیان داشت:  نیات واقفین  در راستای توسعه فرهنگ معارف معصومین علیهم السلام و تقویت باورهای دینی و تحکیم سازمان نیز یکی دیگر از این اهداف به شمار می آید.

حجت الاسلام فاطمی عنوان کرد: در همین راستا ویژه برنامه خاصی از ۲۱ تا ۳۱ شهریور تحت عنوان “دهه امامت و ولایت” در ۶۰ امامزاده همزمان با سراسر استان برگزار می شود.

وی عنوان کرد: در شب عید غدیر مراسم جشنی همراه با مولودی خوانی ، سخنرانی، مسابقه فرهنگی و دینی و همچنین برنامه های تفریحی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام فاطمی اذعان داشت:  همایش “بانوان ولایی” ویژه بانوان در عصر روز غدیر همزمان در ۳۳ امامزاده و بقاع متبرکه اجرا می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت: در صبح روز عید غدیر رأس ساعت ۱۰ در بقاع متبرکه نزدیک به ۵۰ دقیقه برنامه همراه با قرائت بخشی از خطبه غدیر و عقد اخوت و قرائت میثاق نامه ولایی خواهد بود.

وی تصریح کرد: هر ساله اداره اوقاف کتابی تحت عنوان “خطبه غدیر” چاپ و در سراسر استان توزیع می کرد ، امسال نیز کتاب هایی تحت عنوان “حوالی ظهر” و “اهل ماندگار” که شامل خطبه پیامبر در روز عید غدیر است را برای مسابقه بین مردم توزیع خواهد کرد.

حجت الاسلام فاطمی همچنین اجرای دعای عرفه  در ۵۳ بقعه و برگزاری نماز عید سعید قربان  که با هماهنگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در ۲۳ بقعه انجام شد را از جمله برنامه های اداره اوقاف در دهه ولایت برشمرد.

وی شعرخوانی آئینی، برپایی نمایشگاه کتاب و کتابخوانی را از دیگر برنامه های این دهه دانست و گفت: سلسله مباحث نمایشگاه در ۷۲ دور با عنوان “علی مع الحق و الحق مع علی” خواهد بود.

حجت الاسلام فاطمی عنوان کرد: جشن میلاد امام هادی (ع) همراه با قرائت جامعه کبیره در جمعه شب در ۲۰ بقعه شاخص از جمله امامزاده محمد کرمان با توجه به نیاتی در این راستا برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در روز عید غدیر مراسم جشنی در امامزاده حسین جوپار برگزار می شود، ابراز داشت:

اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان طبق هرسال همراه سازی با بنیاد غدیر را دستور کار خود خواهد داشت.

حجت الاسلام فاطمی گفت: یکسری موقوفات در راستای غدیر وجود دارد که حدود ۱۸ مورد موقوفه در سطح استان در این زمینه است که برای شناساندن حضرت علی (ع) به  آحاد مردم باید بیش از این کار شود.

وی برگزاری جشن عید غدیر در کنار امامزاده و بقاع متبرکه وبعضا قبور شهدا  همراه با غبارروبی ، عطرافشانی و گلریزان  را از جمله  برنامه های اداره اوقاف در این روز بزرگ دانست.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان  همچنین به تجلیل از سادات درروزعید غدیر اشاره کرد.

حجت الاسلام فاطمی افزود: ویژه برنامه” مهر تحصیلی” یکی دیگر از برنامه هایی است که اداره اوقاف در راستای واقفین پی گیری می کند.

وی ادامه داد: طبق هر سال با تدابیر سازمان اوقاف به طور یکپارچه هدایایی از شهرستان ها دریافت می کند که مبلغ آن به بیش از ۲۰ میلیون می رسد که می تواند پوشش خوبی برای دانش آموزان محرومی باشد که توانایی تهیه کیف تحصیلی ندارند.

حجت الاسلام فاطمی خاطرنشان کرد: این هدایا در اوایل مهر همزمان با بازگشایی مدارس بین دانش آموزان توزیع خواهد شد و امید آن داریم که صالحات الباقیاتی  برای خیرین و واقفین باشد.

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه