رفتن به بالا
  • Sunday - 11 September 2016 - 09:21
  • کد خبر : ۴۲۴۷۷
556388-1

لینک کوتاه:
شمخانی عنوان کرد:

تکفیری‌ها سربازان سعودی و آل سعود مجری سیاست‌های صهیونیست‌ها

دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی فاجعه منا را لکه ننگی بر دامان آل سلمان خواند و با اشاره به تکرار دروغ‌پردازی و فرافکنی سعودی‌ها علیه ایران گفت: تکفیری‌ها سربازان سعودی و سعودی‌ها مجریان سیاست‌های منطقه‌ای صهیونیست‌ها هستند. دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان  در جلسه هفتگی کارشناسان سیاسی دبیرخانه شورای عالی امنیت […]

به گزارش هزار نیوز ؛

دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی فاجعه منا را لکه ننگی بر دامان آل سلمان خواند و با اشاره به تکرار دروغ‌پردازی و فرافکنی سعودی‌ها علیه ایران گفت: تکفیری‌ها سربازان سعودی و سعودی‌ها مجریان سیاست‌های منطقه‌ای صهیونیست‌ها هستند.

دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان  در جلسه هفتگی کارشناسان سیاسی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت:‌ فاجعه منا که با بی‌کفایتی و اهمال در ارائه خدمات امدادی و پزشکی به مجروحان موجب شهادت جمع زیادی از ضیوف الرحمان شد، لکه ننگی است که هرگز از دامان آل سلمان پاک نخواهد شد.

وی با اشاره به بی‌تعهدی دولت سعودی به بدیهی‌ترین اصول انسانی و حقوقی در جبران آلام داغ‌دیدگان این فاجعه افزود:‌ تبختر و تکبر جاهلی بر مجموعه سیاست‌ها و رفتار حاکمان ریاض سایه افکنده است.

دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی ادامه داد:‌ مجموعه اقدامات لازم برای پیگیری حقوق خانواده‌های شهدای منا و مجازات عاملان و مسببان آن با استفاده از ظرفیت‌های حقوقی و بین‌المللی دنبال خواهد شد.

 شمخانی گفت:‌ آموزه‌های امنیتی موساد برای به حاشیه راندن اولویت مسئله فلسطین در جهان اسلام و قدرت تحلیل رفته سعودی‌ها به خاطر جنگ یمن را می‌توان علت اصلی ناکارآمدی در ادامه مناسک حج و موجب وقوع فاجعه منا دانست.

وی افزود:‌ تداوم حملات هوایی سعودی به یمن و همکارهای نظامی و امنیتی با رژیم صهیونیستی، الگوگیری از آیین رزم هوایی صهیونیست‌ها برای مقابله با ملت‌های آزادی‌خواه و استقلال‌طلب است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد:‌ تکفیری‌های تولید شده در مدارس‌ وهابی قبل از آشکار شدن رابطه رژیم صهیونیستی با رژیم سعودی، رسالت امروز حکام آل سلمان را در اختلاف‌انگیزی در عراق، سوریه، لبنان و سایر بلاد و کشورهای اسلامی به شکل نیابتی فعال کردند.

شمخانی با اشاره به اینکه تکفیری‌ها سربازان سعودی و سعودی‌ها نیز مجریان سیاست‌های منطقه‌ای صهیونیست‌ها هستند، تاکید کرد: تکرار دروغ‌پردازی و فرافکنی‌ علیه کشورمان از سوی سعودی‌ها، اقدام قبیح دیگری در عملیاتی‌ کردن خواست نظام سلطه در جهان اسلام است.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه