رفتن به بالا
  • Tuesday - 6 September 2016 - 09:03
  • کد خبر : ۴۲۳۲۶
37_1

لینک کوتاه:
مدیرکل ارشاد کرمان:

جشنواره تئاتر استان کرمان 27 و 28 شهریور ماه برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: جشنواره تئاتر استانی کرمان امسال در روزهای 27 و 28 شهریور ماه برگزار می‌شود. به گزارش هزار نیوز ؛ محمدرضا علیزاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری  با اشاره به جایگاه استان کرمان در حوزه هنرهای نمایشی اظهار داشت: کرمان بعد از استان‌های تهران و مازندران در […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: جشنواره تئاتر استانی کرمان امسال در روزهای 27 و 28 شهریور ماه برگزار می‌شود.

به گزارش هزار نیوز ؛ محمدرضا علیزاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری  با اشاره به جایگاه استان کرمان در حوزه هنرهای نمایشی اظهار داشت: کرمان بعد از استان‌های تهران و مازندران در زمینه پلاتوهایخصوصی در رده سوم کشوری قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر چهار پلاتوی خصوصی در استان کرمان وجود دارد، بیان داشت: این مسأله نشان می‌دهد که هنرمندان عرصه نمایش در این زمینه فعال هستند و رشته‌های دانشگاهی نمایش در کرمان برای ارتقای سطح کیفی این هنر موثر بوده است.

علیزاده ادامه داد: از سیاست‌های حوزه تئاتر در کشور و استان، تشکیل و تقویت انجمن‌های هنرهای نمایشی است که امسال همزمان با جشنواره تئاتر استانی در روزهای 27 و 28 شهریور ماه، انتخابات انجمن هنرهای نمایشی در کرمان برگزار می‌شود.

وی تشویق و ترغیب اهالی تئاتر برای ثبت گروه‌های نمایشی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در این راستا 30 گروه نمایشی به ثبت رسیده است که تشکیل انجمن‌ها و انتخابات را دنبال می‌کنند.

علیزاده خاطرنشان کرد: امسال به منظور اینکه علاوه بر ارتقا در بحث رقابتی، تعداد بیشتری از مخاطبان بتوانند از نمایش‌ها دیدن کنند و استفاده ببرند، اجرا ادواری نمایش‌ها را در شهرستان‌های مختلف انجام دادیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: دولت تلاش دارد، حمایت خود را از طریق انجمن‌های هنرهای نمایشی داشته باشد، هرچه هنرمندان عرصه نمایش و تئاتر از اعتبارات دولتی فاصله بگیرند، فعالیت آنها پایدار خواهد بود.

وی ابراز داشت: در تفاهمی نیز که سال قبل میان استاندار کرمان و وزارت ارشاد صورت گرفت، ساخت شش پلاتوی نمایشی در شهرستان‌های، زرند، بم، رفسنجان، کرمان و جیرفت در دستور کار قرار گرفت.

علیزاده عنوان کرد: پلاتوی نمایشی زرند توسط شهرداری ساخته شده و آماده تجهیز است، پلاتوی نمایشی زرند عملیات اجرایی آن آغاز شده، سیرجان با مشکل جانمایی زمین مواجه هستند و جیرفت نیز در دستور کار اداره کل ارشاد جنوب است.

وی با بیان اینکه پلاتوهای نمایشی رفسنجان و کرمان تاکنون هیچ اقدامی از سوی شهرداری‌ها صورت نگرفته است، بیان داشت: در کمیته رفع موانع فرهنگی استان کرمان ایجاد سه پلاتوی نمایشی دیگر در شهرستان‌های بافت، انار و قلعه‌گنج نیز به تصویب رسید که قرار بود فضا ساخته شود و ارشاد نسبت به تجهیز آنها تا سقف 50 میلیون تومان اقدام کند.

علیزاده گفت: عملیات ساخت پلاتوی نمایشی شهرستان بافت آغاز شده و امیدواریم به زودی دو پلاتو در انار و قلعه‌گنج نیز آغاز شود.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه