رفتن به بالا
  • Saturday - 24 September 2016 - 11:42
  • کد خبر : ۴۲۶۹۹
13950605000480_photoa

لینک کوتاه:
رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

حرکت نظام آموزشی به سمت تحقق منویات رهبری است

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت نظام آموزشی به سمت تحقق منویات رهبری مبنی بر رشد علمی، دانش بومی و اقتصاد دانش بنیان است. محمدمهدی زاهدی با تبریک به آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: حرکت نظام آموزشی به سمت تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر رشد علمی، دانش بومی و اقتصاد […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت نظام آموزشی به سمت تحقق منویات رهبری مبنی بر رشد علمی، دانش بومی و اقتصاد دانش بنیان است.

محمدمهدی زاهدی با تبریک به آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: حرکت نظام آموزشی به سمت تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر رشد علمی، دانش بومی و اقتصاد دانش بنیان است.

وی با اشاره به حدیثی از امام کاظم(ع) ابراز داشت: امام هفتم می‌فرمایند نجات فقط با طاعت به دست می‌آید و طاعت در گرو علم و علم در گرو یادگیری است.

زاهدی عنوان کرد: آغاز باشکوه سال تحصیلی که همیشه موجب خرسندی و عامل ایجاد شور و نشاطی وصف ناپذیر در تمام اقشار جامعه اعم از خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان و جوانان بوده در واقع منشا پدیداری حرکتی سازنده‌ و غرورانگیز در متن جامعه است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: اهمیت این جنب و جوش و این تحرک عظیم بدان واسطه است که با آغاز هر سال تحصیلی، قطار پویایی، آگاهی و رشد جامعه با نیرویی دو چندان در مسیر روشن پیشرفت ادامه حرکت خواهد داد.

زاهدی اظهار داشت: مسیری که در واقع بنیاد آن بر شناخت، تعلیم، تلاش و بندگی خالصانه با محوریت دانشجویان، دانش‌آموزان، استادان و معلمان است.

وی ادامه داد: چنانکه رهبر انقلاب فرمودند در بلند مدت هیچ چیز به اندازه تعلیم و تربیت اهمیت ندارد و دانشگاه که قوام اصلى آن به استاد و دانشجوست، حقیقتاً پایه‏‌اى براى آینده‏ کشور محسوب می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکنون که در جامعه اسلامی ایران، کودکان، نوجوانان و جوانانی بااستعداد و پرشور در مکتب اساتید و معلمانی دانشمند و متعهد سرنوشت حال و آینده دانش، فرهنگ، دیانت، دفاع و امنیت، سیاست، اقتصاد، صنعت، تجارت و سایر عرصه‌های مهم کشور و جهان اسلام را رقم می‌زنند چه یاد و خاطره‌ای ماندگارتر از لحظه  آغازین سال‌هایی که با حضور معلمان و اساتید و روحانیان و دانش‌آموزان و طلاب و دانشجویان بر صفحه ایام به یادماندنی این سرزمین افزوده می‌شود.

وی افزود: این روز ارزشمند را که در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بهترین مطلع حرکت جامعه علمی و نظام آموزشی کشور به سمت تحقق اهداف و منویات مقام معظم رهبری در زمینه پیشرفت در بستر توسعه علمی و اتکا بر فنآوری بومی و اقتصاد دانش بنیان است، گرامی می‌داریم.

زاهدی گفت: امیدواریم در آینده روشنی که با تلاش شما جوانان و امید‌های فردای این آب و خاک گلگون رقم خواهد خورد، پیشرفت و موفقیت و سعادت بیش از پیش ملت دلیر و مسلمان ایران را به نظاره بنشینیم.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه