رفتن به بالا
  • Sunday - 18 September 2016 - 10:06
  • کد خبر : ۴۲۵۹۱
558942

لینک کوتاه:

رویای سلاح‌های میلیاردی سعودی به باد می‌رود؟

در آخرین اتفاق سیاسی بین آمریکا و عربستان یک سناتور آمریکایی خواستار توقف فروش سلاح و تجهیزات نظامی به عربستان شد. هفته گذشته طرح ارائه مجوز به خانواده‌های قربانیان حادثه تروریستی 11 سپتامبر برای شکایت از دولت‌های خارجی به‌خصوص عربستان در مجلس نمایندگان و کنگره آمریکا به تصویب رسید. از سوی دیگر، وزارت دفاع آمریکا […]

به گزارش هزار نیوز ؛

در آخرین اتفاق سیاسی بین آمریکا و عربستان یک سناتور آمریکایی خواستار توقف فروش سلاح و تجهیزات نظامی به عربستان شد.

هفته گذشته طرح ارائه مجوز به خانواده‌های قربانیان حادثه تروریستی 11 سپتامبر برای شکایت از دولت‌های خارجی به‌خصوص عربستان در مجلس نمایندگان و کنگره آمریکا به تصویب رسید.

از سوی دیگر، وزارت دفاع آمریکا طرحی را برای فروش 1.15 میلیارد دلار تجهیزات نظامی شامل مهمات، سلاح و تانک را به عربستان ارائه داده است.

کریس مورفی سناتور اهل ایالت کانکتی‌کات آمریکا در کنار برخی سناتورهای دیگر خواستار توقف فروش سلاح به عربستان شده‌اند.

وی تاکید کرد: عربستان یکی از مهمترین متحدین آمریکا است اما حملات این کشور علیه یمن که از سوی آمریکا حمایت می‌شود به یک فاجعه تبدیل شده که کشور ما را روز به روز ناامن‌تر می‌کند؛ هزاران شهروند یمنی در این جنگ کشته شده و گروه‌های تروریستی نظیر القاعده و داعش در یمن قوی‌تر می‌شوند، تا زمانی که سعودی‌ها سیاست خود در این زمینه را تغییر نداده‌اند، آمریکا باید ارسال سلاح به این کشور را متوقف کنند. پیش بینی می‌شود رأی‌گیری برای توقف این طرح هفته آینده انجام شود.

مورفی تاکید کرد: کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان یمنی به تقویت قوای گروه‌های تروریستی نظیر القاعده کمک می‌کند.

وی تاکید کرد: ما نباید به کشوری که تمایلی برای مبارزه با افراط‌گری در کنار ما ندارد سلاح ارسال کنیم، در حال حاضر عربستان سعودی همان‌قدر که به ما در زمینه مبارزه با افراط‌گرایی کمک می‌کند به همان میزان نیز در حال ضربه زدن به ما است.

این سناتور آمریکایی پیش‌تر طی مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که اگر اولویت اول ما مبارزه با گروه‌های تروریستی نظیر داعش و القاعده است چرا ما باید از جنگی حمایت کنیم که به تقویت داعش و القاعده کمک می‌کند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه