رفتن به بالا
  • Sunday - 18 September 2016 - 10:03
  • کد خبر : ۴۲۵۸۰
558892

لینک کوتاه:
سرلشکر باقری در جمع فرماندهان سپاه:

سپاه در برابر واگذاری انقلاب به نامحرمان و نااهلان سکوت نمی‌کند/ در معاملات بین‌المللی استقلال کشور زیرسؤال نرود/ عربستان دشمن ایران است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: سپاه دچار سکون و سکوت نخواهد شد و این آسیب نباید به این سازمان وارد شود. وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره انقلابی بودن، انقلابی فکر کردن و انقلابی زیستن گفت: جهاد کبیر امری الهی است و به‌معنای استحکام قدرت نظام اسلامی و انقلابی ماندن است. رئیس […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: سپاه دچار سکون و سکوت نخواهد شد و این آسیب نباید به این سازمان وارد شود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره انقلابی بودن، انقلابی فکر کردن و انقلابی زیستن گفت: جهاد کبیر امری الهی است و به‌معنای استحکام قدرت نظام اسلامی و انقلابی ماندن است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود: انقلابی بودن از نگاه مقام معظم رهبری یعنی به مبانی و ارزش‌های انقلابی پایبند باشیم، استقامت داشته باشیم و جا خالی نکنیم.

سرلشکر باقری با اشاره به اقتدار نظام اسلامی که در پی پیروزی‌های گسترده به‌خصوص در عراق و سوریه شکل گرفته است، تأکید کرد: این اقتدار مانع دشمن در تهاجم مستقیم و کلاسیک به ایران اسلامی شده است و دشمنان اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که مقابله مستقیم با انقلاب اسلامی بسیار پرهزینه‌تر از منافع  آن است و این بازدارندگی به‌برکت نظام اسلامی است.

وی گفت: دشمن اکنون در قالب جنگ نرم و عملیات تأثیر محدود تلاش دارد بدون خونریزی ایران اسلامی را شکست دهد همانند اقدامی که آمریکا در عراق صورت داد و ارتش عراق در دوران صدام را پیش از لشکرکشی به عراق به زانو درآورد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح به تلاش‌های دشمن در شکل دادن سؤالاتی در ذهن مردم به‌خصوص جوانان اشاره کرد و افزود: دشمن می‌کوشد در ذهن مردم سؤالاتی نظیر "آیا دوران انقلاب اسلامی تمام نشده است و یا آیا زمان مقابله با استکبار تمام نشده است؟" به‌نوعی این جنگ نرم را عملیاتی کند.

سرلشکر باقری یکی دیگر از شاخصه‌های انقلابی بودن را هدفگیری آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و گفت: براساس این هدفگیری و با عنایات مقام معظم رهبری چشم‌انداز 20ساله انقلاب اسلامی که در آن رسیدن به جایگاه اول منطقه غرب آسیا در نظر گرفته شده است، تدوین و اجرایی شده است، در این شاخص داشتن همت برای رسیدن به هدف، پایبندی به استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برای ملت بزرگ ایران بسیار ضروری است.

وی تأکید کرد: حد و مرز این استقلال بسیار باریک است و باید درباره آن بسیار دقت کرد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: در معاملات بین‌المللی باید توجه بسیار شود تا استقلال ما زیر سؤال نرود و در این زمینه در مسئله FATF این سؤال مطرح است که؛ پذیرش این معاهده استقلال ما را در بر می‌گیرد یا خیر؟

سرلشکر باقری همچنین تقوای سیاسی را بسیار مهم دانست و افزود: برای رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی تقوای سیاسی بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی هفت اقدام را برای رسیدن به جهاد کبیر ضروری دانست و گفت: نخستین کار دشمن شناسی است و در این راه نباید تردید داشته باشیم و اختلاف نظر به خود راه دهیم دشمن ما استکبار جهانی به‌رهبری آمریکا، انگلیس خبیث و اذناب آنها به‌رهبری عربستان است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود: دشمن ممکن است در میز مذاکره دست دوستی به‌سوی ما دراز کند اما دشمنی دشمنان ادامه پیدا خواهد کرد. در این راه و برای مقابله با دشمنان اشراف اطلاعاتی، پیگیری اقدامات و سیاست‌های دشمنان ضروری است.

وی افزود: دشمن ممکن است افرادی را در قالب دوست برای نفوذ اعزام کند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح دومین اقدام لازم در جهاد کبیر را حرکت بااخلاص و نیت صحیح دانست و گفت: ما صرفاً در مسیر امام و رهبری باید حرکت کنیم و در این مسیر با تربیت نیروهای انقلابی گرفتار بازی احزاب نشویم.

سرلشکر باقری سومین اقدام ضروری در راستای جهاد کبیر را پایبندی به اهداف انقلاب دانست و افزود: سپاه از جمله نهادهایی است که علاقمندی سازمانی و نهادی خود را به منافع ملی ترجیح نمی‌دهد.

وی گفت: سپاه در برابر واگذاری انقلاب به نامحرمان و نااهلان سکوت نمی‌کند، سپاه دچار سکون و سکوت نخواهد شد و این آسیب نباید به این سازمان وارد شود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح  چهارمین اقدام ضروری در اجرای جهاد کبیر را تردید نکردن در مقابل دشمن دانست و افزود: سپاه در مقابل دشمن تردید نمی‌کند و بیشترین نقش را در بازدارندگی، امنیت و سالم ماندن فرهنگ داشته و بیشترین نقش را در این مسئولیت پذیرفته است.

سرلشکر باقری گفت: سپاه به دشمن اعتماد نمی‌کند و تجربه برجام نشان داد که حتی در یک مورد خاص هم که با دشمن مذاکره کردیم آمریکایی‌ها حقوق ما را محترم ندانستند و نشان دادند که قابل اعتماد نیستند.

وی تأکید کرد: سپاه مذاکره با دشمن را نمی‌پذیرد؛ تلقی دشمن به‌خصوص آمریکا از مذاکره کوتاه آمدن طرف مقابل و تحمیل خواسته‌های آنهاست، این نوع مذاکره قابل تأمل نیست و سپاه آن را نمی‌پذیرد، سپاه هوشیار است و فریب نمی‌خورد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح پنجمین اقدام برای رسیدن به جهاد کبیر را تلاش سپاه برای ارتقای داخلی دانست و افزود: در عرصه‌های مختلفی از جمله اقتصاد مقاومتی سپاه پیشتاز است و با اینکه این نیرو بودجه‌ای خاص برای محرومیت زدایی ندارد اما در این راستا پیشقدم است.

سرلشکر باقری گفت: سپاه اکنون برای استحکام امنیت ملی در جبهه نخست قرار دارد و بر همین اساس نیز هم‌اکنون تعداد قابل توجهی از هموطنان اهل سنت در نیروی سپاه مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: تلاش برای قدرت افزایی و استحکام درونی سپاه ششمین نیاز این نیرو در جهاد کبیر است که نیازمند قدرتمند شدن هر روز است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: در چارچوب افزایش توان موشکی و توان بسیج  اقدامات بزرگی در سالهای اخیر صورت گرفته اما هنوز نیازمند حرکت جدی در این زمینه هستیم.

سرلشکر باقری افزود: سپاه ما انسان‌محور است و تجهیزات و پول در آن محوریت ندارد، باید برای نیرو در سپاه بیشترین دقت را صورت داد و در چارچوب آمادگی و ارتقای آن مراقبت ویژه‌ای کرد.

وی تأکید کرد: تلاش برای عمق‌بخشی خارجی به انقلاب اسلامی محور هفتم اجرای جهاد کبیر است که سپاه در چارچوب آن باید حفظ و ارتقای محور مقاومت و حمایت از ملتهای مظلوم را همچنان در دستور خود قرار دهد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در پایان گفت: البته سپاه در سالهای فعالیت خود به بهترین شکل به این اقدامات هفت‌گانه توجه داشته اما تأکیدات صورت گرفته برای حرکت بهتر این نیرو صورت می‌گیرد.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه