رفتن به بالا
  • Sunday - 18 September 2016 - 09:58
  • کد خبر : ۴۲۵۷۲
jamnewsimage15233564

لینک کوتاه:
آیت‌الله آملی لاریجانی:

شورای نگهبان باید خیلی حواسش جمع باشد

«مشکل جبهه استکبار امروز تنها حمایت از رژیم کودک‌کش و غاصب صهیونیستی و رژیم وهابی آل‌سعود نیست، بلکه مشکل اصلی آن‌ها فضای تجدد است که در آن متولد شده و تنفس می‌کنند.»   آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضائیه در بیست و دومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه که صبح امروز(شنبه) در تهران آغاز […]

به گزارش هزار نیوز ؛

«مشکل جبهه استکبار امروز تنها حمایت از رژیم کودک‌کش و غاصب صهیونیستی و رژیم وهابی آل‌سعود نیست، بلکه مشکل اصلی آن‌ها فضای تجدد است که در آن متولد شده و تنفس می‌کنند.»

 

آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضائیه در بیست و دومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه که صبح امروز(شنبه) در تهران آغاز شد، به تبیین موضوع جهاد کبیر پرداخت و با بیان اینکه از منظر قرآن، جهاد کبیر مضمونی فراتر از جهاد با شمشیر داشته و به معنای عدم تبعیت از کفار و طاغوت است، برخورداری از نگاه توحیدی را دگرگون‌کننده تمامی شئون زندگی انسان برشمرد و اظهار داشت: امروز جبهه استکبار در مقابل این نگاه توحیدی قرار دارد؛ آمریکا مصداق کامل جبهه استکبار بوده و ظلم خود را در سراسر جهان گسترانیده است.


رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: مشکل جبهه استکبار امروز تنها حمایت از رژیم کودک‌کش و غاصب صهیونیستی و رژیم وهابی آل‌سعود نیست، بلکه مشکل اصلی آن‌ها فضای تجدد است که در آن متولد شده و تنفس می‌کنند.

وی ترویج فردگرایی لیبرالی، نسبیت‌گرایی اخلاقی، عقلانیت ابزاری‌گرا و مصرف‌گرایی را از آموزه‌های تجدد برشمرد و گفت: متاسفانه در مقطعی از زمان در کشور ما افکار تجدد ترویج شده و در برخی مجلات و کتب، این افکار که تمام زوایای اعتقادی و ایمانی ما را هدف قرار داده‌اند دنبال می‌شد؛ از این رو به انسان‌های دین مدار و موحدان لازم است که لایه‌های تجدد را به خوبی بشناسند.


آیت‌الله آملی‌لاریجانی منطق قرآن را توحید، عبودیت حق و نقطه مقابل تجدد توصیف و تصریح کرد: از منظر قرآن کریم، دو مقوله "رجوع به حق" و "اجتناب از طاغوت" همواره در کنار هم به کار گرفته می‌شوند؛ در زمان ما جبهه استکبار مصداق اتم طاغوت بوده و آمریکا با جنایاتی که در اقصی نقاط عالم رقم می‌زند، مصداق بارز آن به شمار می‌رود.


وی با تأکید بر اینکه براساس منطق قرآن موظفیم به طواغیت «نه» بگوییم، افزود: معنای عدم تبعیت از کفر و استکبار این است که نماینده جمهوری اسلامی زمانی که پشت میز مذاکره قرار می‌گیرد نگاه انقلابی به موضوع داشته و بر اساس هویت دینی و الهی از کفر و طاغوت هراسی به خود راه ندهد.

 

آملی‌لاریجانی با اشاره به نقش شورای نگهبان در این زمینه اضافه کرد: شورای نگهبان باید خیلی حواسش جمع باشد که اصول قانون اساسی پیاده شود، تا عده‌ای برای رسیدن به قدرت، به ملت دروغ نگویند.


رئیس قوه قضائیه در ادامه اظهار داشت: با وجود آنکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به کرات موضوع اقتصاد مقاومتی و تکیه به درون را مورد تاکید قرار می‌دهند، اما متأسفانه برخی کلید مشکلات کشور را در دستان طاغوت‌ها دیده و به آن‌ها دل خوش کرده‌اند.

وی رجوع به قرآن را حلال مشکلات تمامی عرصه‌ها توصیف و تصریح کرد: مسئولین ما باید نگاه توحیدی را در رسالت و مسئولیت خود به کار ببندند. یکی از آثار و برکات نگاه توحیدی، "اقتدار" است. ما در مواجهه با جبهه استکبار باید منطق قرآنی را شناخته و عامل به آن باشیم. انجام فرامین سبب اقتدار و غلبه موحدین بر طاغوت است.

رئیس قوه قضائیه در پایان تاکید کرد: سپاه، پاسدار ارزش‌های انقلاب است که بر پایه مبانی قرآنی، مهمترین ارزش انقلاب «نگاه توحیدی» است که باید با تمام وجود از آن حراست کنیم.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه