رفتن به بالا
  • Saturday - 3 September 2016 - 12:09
  • کد خبر : ۴۲۲۷۹
2012dec25_moarefe-51

لینک کوتاه:
عضو شورای اسلامی شهر کرمان :

ضرورت نام گذاری روز ۲۳ تیر ماه به عنوان روز بد عهدی آمریکا/ملت ایران هنوز نتوانسته اند میوه ای از باغ برجام بچینند

عضو شورای اسلامی شهر کرمان در خصوص قرائت بیانیه در اجلاس سالانه بسیج اساتید کشور گفت: نام گذاری روز 23 تیرماه نه تنها باید از دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی خارج شود. به گزارش هزار نیوز ؛ ۱۷ امین اجلاس سالانه بسیج اساتید کشور در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما مشهد که […]

به گزارش هزار نیوز ؛

عضو شورای اسلامی شهر کرمان در خصوص قرائت بیانیه در اجلاس سالانه بسیج اساتید کشور گفت: نام گذاری روز 23 تیرماه نه تنها باید از دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی خارج شود.

به گزارش هزار نیوز ؛ ۱۷ امین اجلاس سالانه بسیج اساتید کشور در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما مشهد که با محوریت اقتصاد مقاومتی وحضور ۱۲۰۰ استاد دانشگاه بسیجی در جوار مرقد شریف امام علی ابن موسی الرضا برگزار شد.

کمال جوانمرد، عضو شورای اسلامی شهر کرمان در گفتگویی گفت: عصر اولین رو همایش با سخنرانی دکتر زاهدی در رابطه با اقتصاد مقاومتی و آموزش عالی همراه بود که  پیش از سخنرانی وی اساتید بسیجی به شورای عالی انقلاب فرهنگی انتقاد داشتند که از طریق دکتر زاهدی خواستار انتقال این موضوع شدند.

جوانمرد در ادامه افزود: ایراد منتقدین به این مسئله بود روز ۲۳ تیر ماه که به عنوان تعامل و گفتگو سازنده با جهان قرار است که در تقویم ثبت شود به نوعی نشان از این است که ایران تاکنون با این همه تمدن، فرهنگ و آدم های بزرگ در طول تاریخ تا به حال با جهان تعامل نداشته است؟ و آیا گفتگو سازنده ما از ۲۳ تیر ماه سال ۹۴ باید شروع شود؟

عضو بسیج اساتید استان کرمان با بیان اینکه اساتید این نامگذاری را پیام های توهین آمیز فرهنگ و تمدن ایرانیان به ویژه دستگاه دیپلماسی می دانستند، عنوان کرد: اینکه در سر در سازمان ملل از اشعار چه کسی نهاده شده است؟ و همچنین لوح گلی و منشور حقوق بشر بر سر در سازمان ملل متعلق به  کدام کشور است؟ این ها همه نشان دهنده این است که ایران یک تمدن بزرگ داشته است و از پیش قراولان تعامل و گفتگوی سازنده با جهان بوده است .

وی تشریح کرد: حال اگر کشور آمریکا یک همچین روزی را پیشنهاد می کرد افراد معتقد بودند که با یک فرهنگ ۲۵۰ ساله دور از این نیست و این یک پیشینه بسیار کوتاهی برای آمریکا است که این روز را به عنوان روز گفتگو در نظر بگیرد.

جوانمرد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در هفته دولت گفت: ایشان فرمودند که انتقاد من به برجام نیست بلکه به بدعهدی آامریکا است و باید از بدحسابی آمریکایی ها در برجام تجربه بگیریم و این تجربه باید به نسل های بعدی منقل شود و این یعنی دولت آمریکا یک دولت قابل اعتماد نیست.

عضو شورای اسلامی شهر کرمان عنوان کرد: انتقاد مقام معظم رهبری به بدعهدی و خباثت طرف مقابل مربوط می شود و نه به عناصر و مباحث دیگر  و زمانی که مقام معظم رهبری چنین شفاف صحبت می کنند و مواضع کنگره و مجلس سنا امریکا را در موضوع برجام می بینیم، این به نوعی با پیامی که از آن نام می خواهیم تضاد دارد.

وی با اشاره به گذشت یک سال از تصویب برجام و هفت ماه از اجرای برجام اظهار کرد: بعداز گذشت این مدت هنوز ملت ایران شاهد نتایج عملی آن نبودند و هنوز نتوانستند میوه ای از باغ برجام بچینند.

جوانمرد با بیان اینکه دولت همه تخم مرغ های خود را در سبد برجام گذاشته است، تصریح کرد: دولت همه چیز را به برجام و پسابرجام مرتبط کرده است،اما متاسفانه در سفره ایرانی ها رنگ و بو و چیزی از برجام نمیبینیم.

عضو بسیج اساتیداستان کرمان در ادامه افزود: به هر حال اعضا در بسیج اساتید معتقد بودند که نگاه ما به برجام خوشبینانه است و این برنامه مشترک ایران و تعهدات طرف مقابل ما را به سرمنزل مقصود نرسانده است.

وی اظهار کرد: در اجرای تراکنش های مالی میان بانک های ایرانی و طرف اروپایی و غربی، این بانک های غربی به شدت از مجازات های خزانه داری آمریکا هراس دارند.

عضو شورای اسلامی شهر کرمان در ادامه عنوان کرد: برنامه جامع اقدام مشترک در اینجا سکوت کرده است و هنوز نتوانسته است خزانه داری آمریکا را از موضع تهاجمی خودش پایین بیاورد.

جوانمرد با بیان اینکه ما شاهدتحریم ها در خزانه داری آمریکا و بهانه جویی ها برای عدم تعهدات نیم بند طرف مقابل هستیم، تشریح کرد: طرف مقابل خودش را ملزم به اجرای تعهداتش نمی کند و وتعهدات نیم بند خودش را قبول ندارد .

عضو بسیج اساتیداستان کرمان در ادامه یاد آور شد:بحث ما این بود که نسل بعدی راهوشیار کنیم و باید کشورهای دیگر بدانند که به کاخ سفید،تعهدات و قول هایی از جنس آمریکا نمی توان اعتماد کرد.

وی تاکید کرد: بحث این بود این روز نه تنها باید از دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی خارج شود بلکه اگر حقا وانصافا نامگذاری کنند باید به تعبیر مقام معظم رهبری بایک رویکرد واقع گرایانه این روز را به عنوان روز ملی بدعهدی امریکا نامگذاری کرد.

جوانمرد در ادامه تصریح کرد: در هر صورت اصلاح چنین نامی برای چنین روزی با بدعهدی ها و عدم پایبندی آمریکا به تعهداتش منافات دارد و یک پارادوکس شدیدی را اعضا در بسیج اساتید احساس کردند.

عضو شورای اسلامی شهر کرمان در پایان با بیان اینکه این نام گذاری یک توهین بزرگ به ملت ایران است، خاطرنشان کرد:این شائبه به وجود می اید که آیا ایران در گذشته بنای گفتگو و تعامل با جهان را نداشته است ؟این نام تلویحا فیلم ۳۰۰ هالیوود را مورد تایید قرار می دهد و به نوعی خدشه بر تاریخ دستگاه دیپلماسی کشور وارد و آن را بدنام  می کند و شبهه  سناریوی ایران هراسی و ایران محور شرارت را پررنگتر می کند و این نام گذاری مغایر با واقعیت ها است.

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “ضرورت نام گذاری روز ۲۳ تیر ماه به عنوان روز بد عهدی آمریکا/ملت ایران هنوز نتوانسته اند میوه ای از باغ برجام بچینند”

ارسال دیدگاه