رفتن به بالا
  • Saturday - 10 September 2016 - 07:59
  • کد خبر : ۴۲۴۲۲
img00250279

لینک کوتاه:
وکیل مدافع شیطان!

مردم این روزها درباره شجره ملعونه بنی‌سعود چه می‌گویند؟

توفان تنفر مردم، دوستان ایرانی بیابان‌گردانان بنی‌سعود را به تکاپو داشت. اول از همه هاشمی رفسنجانی؛ کسی که در همه‌ دهه‌های قبل واسطه روابط ایران و عربستان بوده است. به گزارش هزار نیوز ؛ #الشجرة_الملعونه؛ هشتگی است که فعالان فضای مجازی برای بازنشر پیام مهم رهبر انقلاب به مناسبت موسم حج، به راه انداختند. کمتر از چند ساعت […]

به گزارش هزار نیوز ؛

توفان تنفر مردم، دوستان ایرانی بیابان‌گردانان بنی‌سعود را به تکاپو داشت. اول از همه هاشمی رفسنجانی؛ کسی که در همه‌ دهه‌های قبل واسطه روابط ایران و عربستان بوده است.

به گزارش هزار نیوز ؛ #الشجرة_الملعونه؛ هشتگی است که فعالان فضای مجازی برای بازنشر پیام مهم رهبر انقلاب به مناسبت موسم حج، به راه انداختند. کمتر از چند ساعت شبکه‌های اجتماعی مختلف پُر بود از بحث‌ها و نظرات کاربران پیرامون فاجعه‌ی منا و خیانت حاکمان حجاز به امت متحده‌ی اسلامی. حتی اهالی عراق‌ هم از قافله عقب نماندند و کلی بنر و بیلبورد در نقاط مختلف بغداد با مضامین انتقاد از آل سعود و البته با همین #هشتگ عَلم کردند. آیت الله علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب با انتقاد شدید از سبک‌سری‌ فرمانروایان سعودی، از مسلمانان جهان خواسته بود تا گریبان آنان را رها نکنند. ایشان هم‌چنین صراحتاً سلسله‌ی ملوک سعودی را «شجره‌ی ملعونه‌ی طواغیت» نامید.

 

 

مردم اما این روزها درباره‌ی پادشاهان بنی‌سعود و خیانت‌کاری‌شان در شبکه‌های اجتماعی چه می‌نویسند؟ واکنش عمله‌های سعودی چه بود؟ دوستان عربسان در ایران چه کردند؟

 

مردم از پادشاهان بنی‌سعود چه می‌گویند؟/ #الشجرة_الملعونه

«عید قربان بود و قربانگه منا/ یاد باد از کشتگان درکربلا/ خُولی نامرد رذل و حرمله/ نقششان پیداست در این مرحله» کاربری با انتشار این دوبیتی، حیوان‌صفتی عُمال بنی‌سعود را در برخورد با شهدای منا، با فجایع کربلا مقایسه کرد و با اشتراک گذاشتن تصویری با همین مضمون به پویش #الشجرة_الملعونه پیوست.

 

 

«در منا هم پیکر برخی شناسایی نشد؛ ضرب سم سخت است از پای آدم بیشتر…» علیرضا ستوده‌نیا شاعر جوان کشورمان هم با انتشار طرحی که با این بیت از سروده‌های خودش آذین شده بود، یاد و شهدای منا را با شهدای گرانقدر صحرای کربلا(علیهم‌السلام) مقایسه کرد.

 

 

کاربر دیگری با انتشار این تصویر، از نصب بنرهایی در حمایت از کمپین #الشجرة_الملعونه در خیابان‌های دمشق پایتخت مملکت عربی سوریه، خبر داد. حمایت کاربران غیرایرانی خاصه شهروندان ممالک عربی و پیوستن آنان به این پویش، مطلب عجیبی نیست. امروزه پادشاهان عربستان، نه در میان امت متحده‌ی اسلامی، و نه در بین اعراب ارج و جایگاهی ندارند. سیاست‌های تجاوزکارانه‌ی آنان در بلاد منطقه، موجبات تنفر مسلمانان از ایشان را فراهم آورده است.

 

 

کاربر دیگری با انتشار این تصویر به پشت‌پرده‌های پادشاهی سعودی پرداخت و نوشت: قلاده‌ی وهابیت به دست آمریکا است. موضوعی که البته در پیام تاریخی رهبر انقلاب هم به صورت پررنگ بدان پرداخته شده بود؛ معظمٌ له نوشته بودند: «آنان که حج را به یک سفر زیارتی ـ سیاحتی فروکاسته و دشمنی و کینه‌ی خود با ملّت مؤمن و انقلابی ایران را زیر عنوان «سیاسی کردن حج» پنهان ساخته‌اند، شیطان‌هایی خُرد و حقیرند که از به خطر افتادنِ مطامع شیطان بزرگ آمریکا، می‌لرزند. حکّام سعودی که امسال صدّ عن سبیل‌اللّه و المسجد الحرام کرده و راه حجّاج غیور و مؤمن ایرانی به خانه‌ی محبوب را بسته‌اند، گمراهانی روسیاهند که بقای خود بر اریکه‌ی قدرت ظالمانه را در دفاع از مستکبران جهانی و هم‌پیمانی باصهیونیسم و آمریکا و تلاش برای برآوردن خواسته‌ی آنان می‌دانند و در این راه از هیچ خیانتی روی‌گردان نیستند.»

 

 

یک کاربر عرب‌زبان با انتشار یک طرح جالب، گوشه‌ای از خیانت‌های آل سعود را به نمایش گذاشت. در این طرح ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی در حال آبیاری #الشجرة_الملعونه ای است، که میوه‌هایش داعش، القاعده، جیش‌الفتح، بوکوحرام و دیگر گروهک‌های تروریستی منطقه هستند.

 

 

کاربر عرب‌زبان دیگری تصویری از تظاهرات مردم بحرین در اعتراض به سیاست‌های خصمانه‌ی بیابان‌گردان سعودی منتشر کرد. مردم آنجا هم پرچم‌هایی منقش به همین شعار در دست داشتند: #الشجرة_الملعونه آل سعود.

 

 

«حضور خانم عشرت کردستانی، پرچمدار کاروان پارا المپیک ایران با «لباس احرام» برای بزرگداشت شهدای حادثه منا و مسجدالحرام» کاربران فراوانی با انتشار این تصویر ذیل #الشجرة_الملعونه، از اقدام این ورزشکار معلول کشورمان قدردانی کردند.

 

 

کاربران زیادی هم بودند که با انتشار این پرسش‌نامه‌ی طنز، از انفعال مفرط دستگاه دیپلماسی دولت روحانی انتقاد کردند.

 


۱. در زمان فاجعه منا چه کسی در نیویورک به سر می‌برد و حاضر نشد سفرش را برای این فوریت رها کند؟

الف) عمه‌اوباما
ب) مادر چاوز
ج) حسن روحانی
د) فرانچسکو توتی


۲. وقتی بدن‌های زنده را همراه اجساد بی‌جان شخم می‌زدند و بار کانتینر‌ها می‌کردند و هر لحظه به تعداد شهدا اضافه می‌شد، وزیر امور خارجه کدام کشور در نیویورک به سر می‌برد و تا یک هفته بعد به کشورش برنگشت؟
الف) همه‌کشورها
ب) کشور ما
ج) کشور اونا
د)چنین کشوری نداریم


۳. ماجرای حمله به سفارت عربستان چند روز بعد از حادثه منا رخ داد؟
الف) فرداش
ب) هفته بعدش
ج) ماه بعدش
د) صد روز بعدش


۴. در این صد روز فشارهای حقوقی و سیاسی دولت روحانی از چه طریقی جاری شد که کسی ندید؟
الف) خودکار پرت می‌کردند به عکس ملک سلمان
ب) رو دیوار خونه‌ش فحش می‌نوشتند
ج) زنگشو میزدند فرار می‌کردند
د) می‌خواستند فشار ایمیلی وارد کنند ولی ایمیل‌هاشون سِند نمی‌شد

 

عمله‌های بنی‌سعود چه کردند؟

بی‌نظیر بود؛ توفانی که کاربران ممالک مختلف اسلامی با اقتدا به پیام ولی امر مسلمین جهان در شبکه‌های اجتماعی به‌راه انداختند. #الشجرة_الملعونه حسابی ترکاند. عمال بنی‌سعود اما بی‌کار ننشستند. آنها با هجوم به پیج رسمی دفتر رهبر معظم انقلاب کوشیدند تا این حساب کاربری را از دسترس عموم خارج کنند. اگرچه سرکنگبین‌شان دوباره صفرا فزود! حملات حساب شده و هدایت‌شده‌ی آنها با واکنش خودجوش کاربران ایرانی مواجه گردید. آنقدر که خیلی زود صفحات منتسب به هیأت حاکمه‌ی عربستان از دسترس عموم خارج شد. بنی‌سعود قافیه را در فضای مجازی هم باختند!

 

 

دوستان ایرانی بنی‌سعود چه می‌گویند؟

توفان تنفر افکار عمومی اما، وکلای مدافع ایرانی بیابان‌گردان بنی‌سعود را به تکاپو داشت. اول از همه هاشمی رفسنجانی؛ کسی که در همه‌ی دهه‌های قبل به عنوان واسطه روابط ایران و عربستان شناخته می‌شده است. هاشمی گفته: «ما باید دست اول را به سمت عربستان دراز کنیم؛ اگر لازم باشد، چه اشکالی دارد؟ قبلاً این کار را کردیم. آقای ظریف مکرر گفته که ما آماده‌ایم هر جا که لازم باشد، مذاکره کنیم. ولی آن‌گونه که من می‌کردم، یک مقدار فرق داشت. من خودم می‌کردم و گفتن هم لازم نداشت.»

 

وی در ادامه با ذکر یک خاطره ادامه داد: «من در سنگال وقتی که با ملک عبدالله حرف زدم، اوضاع مناسب نبود. یک سخنرانی که من در آنجا کردم، همه‌ی رؤسای کشورهای اسلامی به صف ایستاده بودند تا نوبت آنها شود که با من مصافحه کنند و طیبَ ‌الله بگویند. در آن سخنرانی ایران عظمت پیدا کرد، ملک عبدالله هم در آنجا بود. به نظرم مسایل سخت نیست.»

 

پیرمرد درست زمانی از دراز کردن دست دوستی می‌گوید، که تلمبار شیطنت‌های بنی سعود تقریباً هرکجای غرب آسیا را به آتش کشیده است. حجم باور نکردنی خباثت‌های بیابانگردان حجازی نفرت و انزجار مردم را در سراسر منطقه به حد اعلا رسانده است. استاد اما دست‌بردار نیست. «ملت ایران دستانی را که به نشانه دوستی به سمت آل سعود دراز شود، قطع خواهد کرد.» سید احمد خاتمی گفت. وی در ادامه با اشاره به خیانت‌های آل سعود، افزود: «ملت ایران دل خوشی از تاریخ بی‌کفایتی آل‌سعود در فاجعه منا، حوادث سال۶۶ و فاجعه جانباختن شهدا در جوار کعبه زیر جرثقیل ندارد.»

 

 انتهای متن/منبع:خبرگزاری دانشجو

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه