رفتن به بالا
  • Sunday - 4 September 2016 - 09:29
  • کد خبر : ۴۲۲۸۳
IMG11311628

لینک کوتاه:

هیئت تطبیق آخرین منزل‌گاه IPC پیش از ابلاغ

اصلاحیه های مورد نظر دولت بر روی مدل IPC در طول هفته گذشته انجام شد و مدل جدید قراردادهای نفتی ایران پس از انجام آخرین دور اصلاحات، قرار است این هفته به هیئت تطبیق مصوبات دولت با مقررات در مجلس شورای اسلامی ارسال شود. به گزارش هزار نیوز ؛ 5 روز پیش بود که «علی کاردر» […]

به گزارش هزار نیوز ؛

اصلاحیه های مورد نظر دولت بر روی مدل IPC در طول هفته گذشته انجام شد و مدل جدید قراردادهای نفتی ایران پس از انجام آخرین دور اصلاحات، قرار است این هفته به هیئت تطبیق مصوبات دولت با مقررات در مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

به گزارش هزار نیوز ؛ 5 روز پیش بود که «علی کاردر» مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از امضای نخستین قرارداد نفتی با مدل جدید قراردادهای نفتی ایران در هفته پایانی مهرماه خبر داد. در همین حال، هفته گذشته آخرین اصلاحیه های این مدل جدید که به IPC معروف است در دولت انجام شد.

 

«غلامرضا منوچهری» معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ابتدای هفته گذشته در خصوص انجام آخرین اصلاحات بر روی IPC گفته بود: "امیدواریم در هفته جاری اصلاحیه های جدید در دولت به تصویب برسد و بازگشتی هم به مجلس خواهیم داشت و بعد (این مدل قراردادی) برای اجرا ابلاغ خواهد شد."

 

اصلاحیه های مورد نظر دولت بر روی مدل IPC در طول هفته گذشته انجام شد و مدل جدید قراردادهای نفتی ایران پس از انجام آخرین دور اصلاحات، قرار است این هفته به هیئت تطبیق مصوبات دولت با مقررات در مجلس شورای اسلامی ارسال شود تا پس از بررسی هیئت تطبیق، در صورت نبود تعارض بین این مدل و قوانین کشور، مهر تأییدی بر آن زده شده و از سوی دولت برای اجرا ابلاغ شود.

 

وزارت نفت مذاکرات با شرکت های خارجی را پیش از این آغاز کرده و قرار است نخستین قرارداد نفتی با مدل IPC بر روی میدان آزادگان جنوبی که یکی از میادین مشترک نفتی ایران با عراق است به امضا برسد. برنامه فعلی شرکت ملی نفت ایران برای واگذاری این پروژه نفتی، برگزاری مناقصه ای است که اعلام رسمی زمان های آن در پایان مهرماه صورت می گیرد.

 

انتهای متن/منبع:خبرگزاری دانشجو

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه