رفتن به بالا
  • Sunday - 18 September 2016 - 09:30
  • کد خبر : ۴۲۵۵۷
13930419000136_photoa

لینک کوتاه:
مسؤول دفتر نظارت شورای نگهبان کرمان:

هیچ کشوری تحت نظر آمریکا به خوشبختی نرسیده است

مسؤول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان کرمان گفت: نباید در هیچ مسأله‌ای به آمریکا، انگلیس و فرانسه اعتماد کنیم، چراکه در 20 سال گذشته هیچ کشوری تحت نظر آمریکا به خوشبختی نرسیده است. محمد علمی در همایش بصیرتی فصلی اعضای شبکه نظارت دفتر کوهبنان ضمن تبریک دهه ولایت اظهار داشت: ولایت از جمله بزرگترین نعمت‌هایی است […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مسؤول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان کرمان گفت: نباید در هیچ مسأله‌ای به آمریکا، انگلیس و فرانسه اعتماد کنیم، چراکه در 20 سال گذشته هیچ کشوری تحت نظر آمریکا به خوشبختی نرسیده است.

محمد علمی در همایش بصیرتی فصلی اعضای شبکه نظارت دفتر کوهبنان ضمن تبریک دهه ولایت اظهار داشت: ولایت از جمله بزرگترین نعمت‌هایی است که روزی ما شیعیان شده که ریشه این نعمت به ولایت الله بر می‌گردد.

وی تصریح کرد: همه تاریکی‌ها در منهای ولایت است در حالی که تمام سعادت‌ها در پرتو ولایت خداوند، پیامبران، ائمه اطهار و ولی فقیه به‌دست می‌آید لذا آرامش، همدلی، اتفاق و این همه پیشرفت در بخش‌های مختلف در سایه ولایت و رهبری حاصل شده است.

مسؤول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان کرمان بیان داشت: نعمت ولایت از جمله نعمت‌هایی است که خداوند برای ما ارزانی داشته که ما به ارزش و اهمیت این نعمت در زندگی حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری  تجربه کرده‌ایم.

علمی تأکید کرد: باید در همه مسائل در بحث اقتصاد مقاومتی، مسائل سیاسی داخل و خارج و … گوش به فرمان ولایت و رهبری باشیم چراکه مظهر وحدت و عزت ما ولایت و رهبری است.

وی تبیین کرد: نباید به آمریکا اعتماد کنیم چراکه هر کس در دامان ابرقدرت‌ها قرار گرفت زمینه ذلت و نابودی خود را رقم زد که نمونه بارز آن را در مصر و عراق شاهد بودیم که چگونه روسای جمهور آنان طمع ذلت را چشیدند.

علمی یادآور شد: این نهاد مقدس مورد توجه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری است لذا نباید به‌گونه‌ای عمل کنیم که زمینه تضعیف آن رقم بخورد چراکه شش مجتهد برگزیده منصوب مستقیم مقام معظم رهبری در این نهاد مقدس حاضر هستند.

وی تشریح کرد: براساس اصل چهارم قانون اساسی تمام قوانین باید برگرفته از اسلام باشد که شورای نگهبان مسؤول رسیدگی به این امر است لذا هر جا خلافی را مشاهده کند مکلف است جلوگیری کند چون بحث حق‌الناس مطرح است.

علمی خاطرنشان کرد: عده‌ای نه‌تنها به نظر شورا اهمیت توجهی ندارند بلکه خودشان در راستای ایجاد فضای جدید تلاش می‌کنند اما باید بدانند بحث شورای نگهبان در میان نیست بلکه اصل نظام است که باید مراقبت شود.

مسؤول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان کرمان اظهار کرد: باید به گونه‌ای رفتار کنیم که اجازه دخالت به دیگران در امور داخلی را ندهیم و در این راستا فقط نگاه‌مان به کلام و بیان مقام معظم رهبری باشد و به دلیل احترام به جایگاه ولی فقیه و حفظ اتحاد صحبتی دیگر به میان نیاوریم.

وی عنوان کرد: ولی فقیه نیاز به شعار ما ندارد بلکه باید در عمل پشتیبان ایشان باشیم و در مسائلی که مقام معظم رهبری وارد شده‌اند اتحاد کشور حاصل شده اما در جزئیات وظیفه ما است هر مسئول و فردی در هر لباسی که موضع او با موضع رهبری یکی نیست دست بالا ببریم و سکوت نکنیم .

علمی خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند، نیروی نظامی نمی‌خواهیم و کشور ما را با ژاپن و آلمان که دو کشور شکست خورده هستند مقایسه می‌کنند اما باید بدانند اگر امروز نیروهای مسلح ما نباشند ما در وسط آتش قرار داریم.

وی با استناد به حدیثی از امام هادی (ع) گفت: هر کس از خدا بترسد دیگران از او خواهند ترسید و هر کس بنده خدا شد دیگران بنده او می‌شوند و هر کس اطاعت خدا کند باکی از عصبانیت مخلوق ندارد.

مسؤول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان کرمان عنوان کرد: نباید در هیچ مسأله‌ای به آمریکا، انگلیس و فرانسه اعتماد کنیم، چراکه در 20 سال گذشته هیچ کشوری تحت نظر آمریکا به خوشبختی نرسیده و در بحث اقتصاد مقاومتی نیز باید منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری چراغ راه ما قرار گیرد.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه