رفتن به بالا
  • Sunday - 18 September 2016 - 09:56
  • کد خبر : ۴۲۵۶۶
139302021055269842583704

لینک کوتاه:
دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان کرمان:

‌۴۰ هزار نفر در روز عید غدیر خم در استان کرمان اطعام می‌شوند

دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان کرمان در تشریح برنامه‌های دهه امامت و ولایت در استان کرمان گفت: با توجه به ثواب بسیار زیاد اطعام دادن در روز عید غدیر ۴۰ هزار نفر در روز عید سعید غدیر خم در سطح استان کرمان اطعام می‌شوند. حجت‌الاسلام مهدی عربپور در تشریح برنامه‌های دهه امامت و ولایت در […]

به گزارش هزار نیوز ؛

دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان کرمان در تشریح برنامه‌های دهه امامت و ولایت در استان کرمان گفت: با توجه به ثواب بسیار زیاد اطعام دادن در روز عید غدیر ۴۰ هزار نفر در روز عید سعید غدیر خم در سطح استان کرمان اطعام می‌شوند.

حجت‌الاسلام مهدی عربپور در تشریح برنامه‌های دهه امامت و ولایت در استان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار‌ داشت: بنیاد بین‌المللی غدیر در راستای معرفی بیشتر واقعه غدیر در سراسر کشور دفاتری دارد که در استان کرمان مسئولیت این دفتر با نماینده ولی‌فقیه در استان است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت بنیاد در طول سال با برنامه‌های علمی در راستای تبیین جایگاه امامت و ولایت در حال انجام است، گفت: این برنامه‌ها به طور ویژه در دهه امامت و ولایت که از عید قربان تا عید غدیر است به صورت ویژه دنبال می‌شود.

دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان کرمان با بیان اینکه در این ایام جشن‌های محوری توسط هیئات مذهبی استان کرمان برگزار می‌شود، افزود: اطعام دادن در روز عید غدیر بسیار ثواب دارد که به همین منظور پیش‌بینی اطعام 40 هزار نفر در سطح استان کرمان در روز عید غدیر شده‌است.

وی به برگزاری ویژه برنامه روایت آفتاب در مصلی شهر کرمان اشاره کرد و گفت: این ویژه برنامه روایتی متفاوت از وقایع مذهبی و انقلابی تا ظهور امام زمان‌(عج) را نشان می‌دهد که به مدت 8 شب در حال برگزاری است.

امام جمعه موقت کرمان با بیان اینکه بازسازی واقعه غدیر نیز توسط سپاه ثارالله استان کرمان در 4 شهرستان و همچنین مرکز استان کرمان در روز عید غدیر انجام می‌شود، خاطر‌نشان کرد: در شب و شام عید غدیر 23 جشن محوری در سطح شهر کرمان برگزار می‌شود که جشن در مصلی و همچنین جنگل قائم توسط شهرداری کرمان به عنوان شاخص آنهاست.

وی دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان، تجلیل از سادات و عیادت از بیماران را از دیگر برنامه‌های این ایام عنوان کرد و گفت: در ایام دهه امامت و ولایت اعزام سخنرانان محوری به مجالس جشن‌های مردمی و اهدای بسته‌های فرهنگی در سطح استان کرمان در دستور کار است.

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه